Форум міста Сміла

FORUM.SMELA.COM.UA - ЗАВЖДИ У КОЛІ ДРУЗІВ

Наука допомагає краще пізнати Бога
Eugeniusz [243] Офлайн
09 березня 2012, 22:08
Американський астроном і співробітник Ватиканської астрономічної обсерваторії єзуїт Гай Консальманга зазначив, що наукове вивчення Всесвіту допомогло йому краще зрозуміти Христа. Виступаючи на міжнародній конференції, яка проходила в Денвері, монах розповів, що сьогодні часто підкреслюється протилежність між релігією і наукою, однак, на його думку, наука є одним з найкращих способів знайомства з Богом.

Приєднання файлів:
Опис файлу: туманність NGC 281

7348993.jpg [109.97 Кб|Переглянуто 14428 разів]

Брат Консальманга є куратором колекції метеоритів Ватиканської астрономічної обсерваторії. Одночасно він займається науковими дослідженнями. Сфера його інтересів: зв'язок між метеоритами і астероїдами, а також еволюція малих тіл сонячної системи. Цій темі він присвятив близько 40 своїх опублікованих наукових робіт.

Ватиканський астроном зазначив, що сучасні атеїсти прагнуть замінити прогалини в розумінні Всесвіту «невидимими силами», під якими вони і розуміють Бога. На його думку, використання Бога просто для заповнення того, про що невідомо, є теологічною зрадою. «Часто Богу відводиться місце якоїсь сили у Всесвіті, в той час як Він є джерелом будь-якого творіння», - підкреслив єзуїт і додав, що ті, хто вірить в Бога, не повинні боятися науки, але бачити у ній можливість краще з Ним познайомитися . Він зазначив, що існують речі, які неможливо пізнати тільки за допомогою фізики та логіки, такі як краса, розум і любов.
http://www.credo-ua.org/2012/03/60094
FORCE [69] Офлайн
09 березня 2012, 22:16
Я згоден:
Цитата:
Він зазначив, що існують речі, які неможливо пізнати тільки за допомогою фізики та логіки, такі як краса, розум і любов.
Але все інше просто "БРЄД" ужасний...
Немає нічого, ні хорошого, ні поганого, все залежить від нашого сприйняття.
Eugeniusz [243] Офлайн
09 березня 2012, 22:21
там мається на увазі заміщення Бога, якоюсь силою. На кшталт про появу всесвіту: матерія мільйони років тряслась, тряслась і витряслась у мікробів, що еволюціювали до людей. Чи не звучить це більш "брєдовіше".
FORCE [69] Офлайн
09 березня 2012, 22:39
Я повірю в любу ідею яка мені сподобається, окрім того що всесвіт створив БОГ!
Немає нічого, ні хорошого, ні поганого, все залежить від нашого сприйняття.
Eugeniusz [243] Офлайн
09 березня 2012, 22:46
якось незвично так, кожен має своє протилежне бачення, одні дивлячись на всесвіт дивуються його гармонійності і різноманіттю, не можуть навіть і припустити, що це все — рандом. А інші, залишаються холодні розумом і непорушні у своїх поглядах.
eRu [296] Офлайн
11 березня 2012, 21:48
Цитата:
...наукове вивчення Всесвіту допомогло йому краще зрозуміти Христа

...а космонавты, летая на орбите, помогли лучше изучить трех китов, на которых держится Земля)
Без_палевА [1042] Офлайн
12 березня 2012, 14:09
можна сказати одне
Цитата:
" Разные особи,разные мировоззрения!"


кожен по різному бачить цей світ і те як він створився, для когось ближче теорія Дарвіна, для іншого великий вибух матерії, а для інших Бог. це особисте.

ну я ж просив не натискати))))
всім добра

eRu [296] Офлайн
12 березня 2012, 16:46
по-разному можно понимать мифы и сказки, то где нет точности и систематизации
...знания для всех одни и теже ;)
Без_палевА [1042] Офлайн
12 березня 2012, 16:52
але все ж кожен вірить в те що йому ближче. деякі не розуміють в що вони вірять, але все ж не перестають вірити.

ну я ж просив не натискати))))
всім добра

eRu [296] Офлайн
12 березня 2012, 16:54
Вера — иррациональное чувство, внутренняя уверенность в чём-либо без опоры на факты или логику.
Будівельник [72] Офлайн
12 березня 2012, 17:40
eRu написав:
Вера — иррациональное чувство, внутренняя уверенность в чём-либо без опоры на факты или логику.

Наприклад, віра у відсутність Бога. Нема на що опертися, а вірять.
eRu [296] Офлайн
12 березня 2012, 17:46
:-) точно...
только это не вера в отсутствие присутствия)
а знание об отсутствии фактов наличия присутствия...
Будівельник [72] Офлайн
12 березня 2012, 17:54
А можна простіше? Факти атеїсти ігнорують. Кажуть нема і все. Навіть той факт, що вони самі існують, для них не факт. :-)
eRu [296] Офлайн
12 березня 2012, 18:16
Можно проще, вот факты :)

...яблоко (в условиях гравитации) падает, притягивается... каждый может его поднять и бросить, оно упадет... и даже если кто-то рядом будет утверждать "не верю, не верю, не верю..." оно всё равно упадет — это Знание

...также можно говорить: "я верю что Земля плоская", можно даже поверить в это миллионам людей... но Земля плоской не станет... это тоже Знание...

...если я выйду легко одетым на мороз, то скорее всего от переохлаждения заболею... даже если буду постоянно твердить: "верю, верю верю..." — это тоже Знание.

вера — это чувство и оно никак не связанно со знанием/логикой/фактами
Без_палевА [1042] Офлайн
12 березня 2012, 18:21
eRu написав:
Можно проще, вот факты :)

...яблоко (в условиях гравитации) падает, притягивается... каждый может его поднять и бросить, оно упадет... и даже если кто-то рядом будет утверждать "не верю, не верю, не верю..." оно всё равно упадет — это Знание

...также можно говорить: "я верю что Земля плоская", можно даже поверить в это миллионам людей... но Земля плоской не станет... это тоже Знание...

...если я выйду легко одетым на мороз, то скорее всего от переохлаждения заболею... даже если буду постоянно твердить: "верю, верю верю..." — это тоже Знание.

вера — это чувство и оно никак не связанно со знанием/логикой/фактами


круто сказано!!!! красавчеГ)

ну я ж просив не натискати))))
всім добра

Будівельник [72] Офлайн
12 березня 2012, 19:25
eRu написав:
Можно проще, вот факты :)

...яблоко (в условиях гравитации) падает, притягивается... каждый может его поднять и бросить, оно упадет... и даже если кто-то рядом будет утверждать "не верю, не верю, не верю..." оно всё равно упадет — это Знание

...также можно говорить: "я верю что Земля плоская", можно даже поверить в это миллионам людей... но Земля плоской не станет... это тоже Знание...

...если я выйду легко одетым на мороз, то скорее всего от переохлаждения заболею... даже если буду постоянно твердить: "верю, верю верю..." — это тоже Знание.

вера — это чувство и оно никак не связанно со знанием/логикой/фактами


Те, що ти приводиш, то факти. Але хіба ці факти хоч чимсь маленьким підтверджують твою віру у відсутність Бога?
А саме розуміння тобою цих речей(процес мислення маю на увазі) може бути пояснено з матеріалістичної точки зору?
А саме "Знання" то що? хімічні процеси в мозкових клітинах?
Знання , якими збагачується людство ще ніколи і не були доказом відсутності Бога. Навпаки ці знання наближають людину до Бога, до розуміння природи створеного Богом світу. Чим більше знань, тим більше розуміння, що все це не могло з'явитись без вищої волі. Коли приводяться приклади про космонавтів і "плоску Землю", це рівень дитячого садочка( не ображайтесь тільки, прошу). Це відзвуки радянської атеїстичної пропаганди переданої по спадку. У багатьох з вас це минеться (з власного досвіду). :mi_ga_et:
Eugeniusz [243] Офлайн
12 березня 2012, 20:26
Знання завжди передує вірі. Ісус казав спочатку навчати, а вже потім хрестити (Матея 28:19). Не маючи фундаменту знань, немає місця для побудови віри. В одній енцикліці Йоан Павло ІІ пише: «Віра і розум — ніби два крила, на яких людський дух підноситься, щоб побачити істину». Віра і розум не можуть виключати одне одного, адже обоє беруть свій початок від Творця і призначені для змоги Його пізнавати (Івана 17:3). Віра ніколи не з'являється до знання, бо її завдання, на основі пізнаного — отримати впевненість у небаченому (до Євреїв 11:1).
________________________________________________________________________________________________
* Матея 28:19, «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа»
** Івана 17:3, «Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав Ти Його»
*** до Євреїв 11:1, «А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого».
eRu [296] Офлайн
12 березня 2012, 21:12
Цитата:
Те, що ти приводиш, то факти. Але хіба ці факти хоч чимсь маленьким підтверджують твою віру у відсутність Бога?

...именно, я привожу факты, а в ответ слышу мифы и домыслы, фактов нет (еще раз вера — это чувство, доказать наличие/отсутствие чувства невозможно ::yaz-yk: так как оно в голове у человека, а факты вот они — все их видят)
Цитата:
А саме розуміння тобою цих речей(процес мислення маю на увазі) може бути пояснено з матеріалістичної точки зору? А саме "Знання" то що? хімічні процеси в мозкових клітинах?

...непомню точно, по-моему IBM запатентовала в том году, технологию воспроизводящую мозговую активность. Амосов еще в 70-80-ых написал Алгоритмы разума, в то время не хватило мощностей...
Цитата:
Знання , якими збагачується людство ще ніколи і не були доказом відсутності Бога. Навпаки ці знання наближають людину до Бога, до розуміння природи створеного Богом світу.

...каким боком Знания относятся к богу? прошу факты)
...доказать отсутствие/присутствие чего-либо возможно при наличии аргументов и фактов, еще нужно провести демонстрацию... прошу факты)
Цитата:
Чим більше знань, тим більше розуміння, що все це не могло з'явитись без вищої волі.

...чем больше знаний и понимания, тем больше человек управляет собой и природой, каким боком тут высшая воля? прошу факты...

Цитата:
Коли приводяться приклади про космонавтів і "плоску Землю", це рівень дитячого садочка( не ображайтесь тільки, прошу). Це відзвуки радянської атеїстичної пропаганди переданої по спадку. У багатьох з вас це минеться (з власного досвіду).

...вера и есть детский сад, так как не требует доказательств и фактов... "я чувствую, что есть, значит есть" ;)
а то что с возрастом приходит понимание — это не понимание, это надежда и потребность человека в "старшем брате" и бунт разума против смерти...

вот и Eugeniusz приводит фантазии без аргументов и фактов
Востаннє редагувалось eRu в 12 березня 2012, 21:19, всього редагувалось 1 раз.
Eugeniusz [243] Офлайн
12 березня 2012, 21:27
eRu, факти viewtopic.php?f=34&t=501 доведені наукою, між іншим.
На основі яких я довіряю цьому: «Усе Писання Богом надхнене...» (2 Тимофію 3:16), а отже і цьому: «На початку Бог створив Небо та землю» (Буття 1:1). Я не бачив Бога, але я бачу його прояви, що в свою чергу дає підставу до віри в небачене.
eRu [296] Офлайн
12 березня 2012, 21:31
...фактов и аргументов "наличия присутствия" так и не заметил)
А то, что в библию вписали всего по-немногу — ничего не значит. (у нас на форуме тоже много чего пишут)
1, 2, 3  Далі

Написать комментарии


Версія для друку
Модератори:
Podolya, Zarathustra, Мефодий
Повна версія
Povered by phpBB © phpBB Group
Wap themes Anv@r.all
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB